Load Cell Sinyal Dönüştürücü

Yük hücrelerinde ağırlık verileri elektrik sinyalleriyle elde edilir. Bazı durumlarda ağırlık ölçümlerine bağlı olarak aksiyon alınması gerekebilir. Sinyalleri diğer cihazlara iletmek için kullanılan load cell sinyal dönüştürücüile yük hücresinden alınan verilerin kaydedilmesini ve diğer sistemler ile entegrasyonunu sağlayabilirsiniz. Sinyal dönüştürücü cihazlar için ağırlık ölçümlerinde nitelikli çözümler üreten Kobastar’ı tercih edebilirsiniz.

Load Cell Sinyal Dönüştürücü Nedir?

Sinyal dönüştürücü load cell cihazından alınan verileri diğer cihazlara göndermek, entegre etmek için kullanılan bir sistemdir. Sinyalleri farklı cihazlara farklı değerlerle iletmeye yarayan sinyal dönüştürücüler, gerilim ve yük ile doğrusal orantılı akım çıkışı sağlayarak veri üretmek için tasarlanmıştır. Bu veriler ile ağırlığa bağlı olarak aksiyona geçmek ve ağırlık verilerinin entegrasyonunu sağlamak mümkündür.

Load Cell Sinyal Dönüştürücü Ne İşe Yarar?

Sinyal dönüştürücünün temel işlevi yük hücresinden alınan verileri farklı cihazlara iletmektir. Cihazlara iletilen sinyaller ağırlık ölçülerinin kaydedilmesine, istatistiğe dönüştürülmesine veya bu ölçümlere uygun olarak aksiyona geçilmesine olana sağlar. Özellikle sanayi alanında kullanılan sinyal dönüştürücüler load cell cihazlarının aynı zamanda zorlu iklim koşullarında da kullanılabilmesini ve ağırlık ölçümlerinin yapılabilmesini sağlar.

Yük hücresi, gerilimi elektrik sinyallerine dönüştürme prensibi ile çalışır. Hücre üzerindeki gerilim wheatstone köprüsü düzeneğine uygun olarak sinyallere dönüştürülür ve kadrana iletilir. Sinyal dönüştürücü bu verilerin ölçüm yapılan esnada ve hızlı bir biçimde diğer cihazlara iletilebilmelerini sağlar. Sinyal dönüştürücü ile load cell verileri farklı yerlere entegre edilebilir ve veriler istatistiklere dönüştürülerek, üretim ve tedarik aşamalarında kontroller eksiksiz biçimde yapılabilir.

Load Cell Sinyal Dönüştürücü Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sinyal dönüştürücünün farklı sıcaklıklara ve iklim koşullarına dayanıklı olması son derece önemlidir. Diğer yandan load cell modellerine ve sinyal iletilecek cihazlara uyumlanabilmesi, yazılımlarla entegre olarak çalışabilmesi dikkat edilmesi gereken bir husustur. Kobastar tarafından üretilen sinyal dönüştürücülerle üretim alanında etkili çözümler üretebilir, ağırlık ölçümlerini hızlı bir biçimde yaparak bu ölçümlere uygun aksiyonlar geliştirebilir ve kolaylıkla istatistik çıkarabilirsiniz. Yük hücresi ihtiyacınızı karşılayarak üretim süreçlerinizi kolaylaştırmak için Kobastar’ı tercih edebilirsiniz.


Load Cell

0コメント

  • 1000 / 1000